Jak przechowywać świerszcze ?

  Posted on   by   No comments

Wielu z hodowców kupuje ze względów ekonomicznych większe ilości świerszczy. Niestety bardzo często z powodu nieprawidłowego przechowywania cała partia umiera, a jak wiadomo jaszczurki preferują żywy pokarm i martwe owady ich nie interesują. Można oczywiście popychać robaczka pęsetą czy patyczkiem i sprawdzić czy nasz pupil zje takiego świerszcza, ale w większości przypadków próby spełzną na niczym.

Aby obiad jak najdłużej pozostał świeży i co najważniejsze – żywy, kupionym świerszczom należy zapewnić pewne warunki:

  •  jeśli kupujesz ich naprawdę dużo, nie trzymaj ich wszystkich w jednym pudełku; istnieje bowiem wysokie prawdopodobieństwo, że będą się tratować, a przy niewystarczającej ilości pokarmu może dochodzić między nimi do aktów kanibalizmu.

Prosimy, pamiętajcie owady wysyłamy do Was w pudełkach transportowych – to nie są pudełka, w których można je przechowywać!

  • aby owady miały więcej miejsca, warto pojemnik wypełnić wytłaczankami po jajkach,
  • złota zasada to 100 ml owadów na 1 wytłaczankę o wymiarach 30 x 30cm (także dostępne w naszym sklepie) LINK
  • pudełko musi mieć dobrą wentylację – im większa tym lepiej. Jeżeli chcesz nabyć skrzynkę przystosowaną do przechowywania owadów z wtopioną wentylacją – zapraszamy do sklepu – LINK
  •  koniecznie zapewnij świerszczom dostęp do świeżej wody,
  •  pamiętaj, że akty kanibalizmu będą rzadsze, jeśli będziesz świerszcze karmić – najlepiej posłużą do tego świeże owoce i warzywa (np. soczyste ogórki czy marchewki, najlepiej takie bezpośrednio od gospodarza albo z domowego ogródka, bez dodatkowej chemii obecnej często w towarach ze sklepu); świerszczom nie wolno dawać sałaty ani żadnych z roślin kapustnych; dobrym pomysłem na nieskomplikowane pożywienie (znacznie redukujące kanibalizm) jest wysokobiałkowy pokarm dla owadów, stworzony wg naszej receptury dostępny w naszym sklepie – LINK
  • pamiętaj, świerszcze nie żyją powietrzem 😉

Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0

Your Cart