Jak przechowywać drewnojady?

  Posted on   by   No comments

Drewnojady kupujemy zazwyczaj w ilości hurtowej. Raczej nie ma możliwości, żeby nasz zwierzak zjadł je naraz. Powstaje więc problem utrzymania ich przy życiu. Co i jak należy przygotować, aby drewnojady pozostałe żywe i ruchliwe?

Najlepiej trzymać je w szklanym lub plastikowym pojemniku, ale o stosunkowo grubych ściankach. Larwy są w stanie bez problemu przegryźć plastik o grubości np. opakowania po margarynie. Minimalna wielkość pojemnika to 20×20 cm. Polecamy do ich przetrzymania pojemniki jakie sami stosujemy na naszej hodowli. Są one oczywiście dostępne w naszym sklepie. (link)

Pojemnik powinien być wypełniony otrębami pszennymi w ilości minimalnej odpowiadającej objętości owadów. A więc na litr owadów wsypujemy minimum litr otrębów czy płatków owsianych

Niedobory wody uzupełniamy, podając świeże owoce i warzywa. Koniecznie należy usuwać niedojedzone resztki, aby nie rozwijała się pleśń.

Aby zapobiec nierzadkim aktom kanibalizmu wśród larw, warto raz w tygodniu wsypać około 25% specjalistycznej wysokobiałkowej karmy dla owadów, także dostępnej w naszym sklepie (link). Tak samo jak w przypadku owoców i warzyw – resztki wyjmujemy zanim spleśnieją. Trzymane w takich warunkach larwy powinny zachować wartości odżywcze i przeżyć tak długo, by nasz zwierzak zdążył je zjeść.

Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0

Your Cart